Škola klasické homeopatie
Základní i postgraduální homeopatické kurzy pro veřejnost, lékařské i nelékařské profese

PCCH

Vysoká úroveň homeopatického vzdělání

Důraz na klinickou praxi a pochopení teorie

Přednášející s dlouholetými zkušenostmi

Vedení vlastních případů od 2. ročníku s podporou našich lektorů

Individuální podpora a vedení studentů

Navigace: Homeopatické kurzy a osnovy >> Dvouletý postgraduální výcvik
Dvouletý postgraduální výcvik e-mail print

2-LETÝ INTENZIVNÍ POSTGRADUÁLNÍ VÝCVIK V HOMEOPATII

podle nového konceptu vzdělávání P.C.C.H.

Vážení Studenti,

rád bych Vás tímto pozval na 2 letý postgraduální výcvik, který otevíráme v říjnu 2016.

Hlavní náplní tohoto kurzu bude materia medica méně známých (tzv. malých) léků a živé odebírání a analýza komplikovanějších případů. Každý víkend (který probíhá 1x za 2 měsíce) je rozdělen na 2 části, a sice materii mediku malých léků a supervize. Na supervizích preferujeme klienty, kteří byli dlouhodobě léčeni homeopaticky bez efektu nebo s minimálním výsledkem.

Hlavním cílem postgraduálního kurzu je připravit studenty na práci s komplikovanými případy. Právě k jejich úspěšnému zvládnutí je znalost malých léků nezbytná.

Umění odhalit malý lék spočívá v dovednosti použít jakékoliv dostupné informace, mezi které nepatří jen symptomy, ale např. léky, které daný pacient od homeopatů dostal bez většího efektu.

Každý malý lék se totiž podobá jednomu nebo více polychrestům, se kterými se pak v praxi velmi často zaměňuje. Pacienti, kteří tzv. "malý lék" potřebují, často dostanou tyto polychresty bez většího efektu.

Např. Aletris farinosa a Helonias se velmi podobají Sepii, Bismuthum subnitricum, Phosphorus, Ammonium carbonicum se často zaměňuje s Antimoniem tartaricem, Kali carbonicem a Carbem vegetabilis. Lobelia inflata se velmi podobá Lachesis a Ignatii, která se také dá snadno zaměnit s Cimicifugou. Pacient, který se zdá, že potřebuje Calcareu carbonicu, ale je horkokrevný, může potřebovat Ferrum iodatum, a to zejména, pokud má potíže se štítnou žlázou. Gallicum acidum se u dětí snadno zamění se Stramoniem stejně jako Kali bromatum. U mezižeberních neuralgií, kde se zdá být indikována Bryonia, ale pacient je zhoršen ulehnutím, je často lékem Asclepias tuberosa, která se stejně jako Bryonia zhoršuje ve 21 hod. a pohybem.

Pokud např. někdo tyto polychresty dostane bez většího efektu, existuje možnost, že potřebuje některý z malých léků, který je těmto polychrestům velmi podobný. Často v takových případech při bližším zkoumání zjistíme, že na polychrest nelze získat více potvrzujících symptomů nebo některé jednoduše "nesedí". Např. člověk, který excesivně žárlí, má návaly horka, potřebuje čerstvý vzduch a nesnáší těsné věci kolem krku, se nám zdá jako čistý případ Lachesis, dokud nezjistíme, že poslední roky stále lépe snáší přímé slunce a má záchvaty úzkosti, že se něco stane. Zlepšení tolerance slunce kontraindikuje Lachesis a typ úzkosti spolu s ostatními symptomy, které ukazují na Lachesis, jsou typické pro Amylenum nitrosum, které se Lachesis velmi podobá, zvláště pokud návaly, které pacient má, jsou lokální a ne celkové.

Znalosti diferenciální diagnostiky mezi polychresty a malými léky jsou v praxi velmi důležité a právě na tuto oblast se v rámci postgraduálního kurz velmi zaměřujeme

Za celý dvouletý kurz se naučíte více než 200 malých léků a každý víkend uvidíte 4 živé případy (včetně kontrol).

Pro více informací a přihlášky klikněte ZDE

Pokud máte ke kurzu jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte se na mě obrátit na email pzacharias@pcch.cz

Těším se na viděnou

Petr Zachariáš

 

 

Homeopatie

Homeopatická poradna

Jsem homeopat s více než 14 letou praxí a nabízím poradenství v oblasti klasické homeopatie. Moje homeopatická poradna sídlí v Praze 3.

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.